Teknoloji

2K Ekrana Sahip Yeni Akıllı Telefonlar Yolda

2K Ekrana Sahip Yeni Akıllı Telefonlar Yolda

Ülkemizde halen yoğun bir şekilde satışı yapılan HD ve Full HD Ekrana sahip Akıllı Telefon modellerine inat özellikle Çin merkezli firmalar 2K Ekran ailesine iyice alışmaya başladı.

2014 yılının özellikle üreticiler tarafından 2K Ekran Yılı olarak belirleneceği dedikodularına rağmen HTC One M8, Sony Xperia Z2 ve Samsung Galaxy S5 modellerine 2K Ekran ile gelmeyince kullanıcıların aslında hevesleri kırılmıştı.

Ancak LG G3 modelinin 2K Ekrana sahip olacağı iddialarından sonra Samsung Galaxy Note 4 modeli ile Apple iPhone 6 modellerinin de 2K Ekran ile pazara girecekleri yönünde bir iddia ortaya atıldı.

Oppo Find 7 modeli,  Vivo Xplay Ss gibi modeller ise 2K Ekran ailesine sahip olarak pazara sürüleceği kesinleşen ve firmalar tarafından resmi olarak duyurulan modeller.

2K Ekrana Sahip Yeni Akıllı Telefonlar Yolda
2K Ekrana Sahip Yeni Akıllı Telefonlar Yolda

2K Ekran ailesinin şu aşamada 5 inçlik modellerde 1980*1020 piksellik Full HD ekranlardan kat kat performanslı bir görüntü vermesi beklenmese de yavaş yavaş trendin 2K Ekrana kayması firmaların da bu alanda ürünler üretmelerine sebep olacak gibi görünüyor.

Özellikle Çin menşeli firmaların 2K Ekrana geçmesi durumunda hem Çin Pazarı hem de bu firmaların ürün gönderdikleri pazarları elde tutmak için Samsung, HTC, Sony, LG gibi firmaların da 2K Ekran ile 4K Ekran serilerine geçiş yapması pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Bakalım 2014 yılının 2. Çeyreğinde pazara 2K Ekran ile hangi modeller çıkış yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir