Teknoloji

4K Ekrana Sahip Tabletler Çok Yakında

4K Ekrana Sahip Tabletler Çok Yakında

4K Özelliğine sahip TV Modelleri yavaş yavaş yüksek fiyatlardan satışa girmeye başladığı şu dönemlerde 4K Ekran ve Yüksek PPI değerlerine sahip Tablet PC modelleri de gün yüzüne çıkmaya başladı.

SnapDragon 805 serisi işlemci ailesinin tanıtımı sırasında gün yüzüne çıkarılan ve SnapDragon firmasına ait bir stant ile kullanıcının beğenisine sunulan 10.1 inçlik 4K Tablet PC geleceğin ürünleri için de bir ön izleme gibiydi.

SnapDragon tarafından ürün satışı yapılan bir geliştiriciye ait olduğu varsayılan üründe 4K Ekran Çözünürlüğü, 438 PPI değerine sahip olduğu gelen haberler arasında.

Samsung Galaxy Tab 10.1 2014 Edition serisinde 299 PPI değerinde Full HD bir ekranın olduğunu ele alırsak bu modelle gelen PPI Yoğunluğu yüksek 4K Ekranın kalitede seyrin değişmesi anlamına geldiğini görebiliriz.

Özellikle K4 Tablet PC modellerinin modelleme yapan, dekorasyon işleri ile uğraşan, Tasarım ve Grafikler ile ilgilenen kullanıcılar adına büyük bir kolaylık sağlaması, sunumlarda büyük bir avantaj sunmasını bekleyebiliriz.

4K Ekrana Sahip Tabletler Çok Yakında
4K Ekrana Sahip Tabletler Çok Yakında

Ancak ne Windows İşletim Sistemi ne de Android İşletim Sistemi tam olarak 4K Ekranlar için hazır değil. Bu sebeple de Ekran noktasında ön plana çıkacak olan bu modellerin pazara sürülmesinden daha önce Microsoft ve Google firmalarının bu konuya eğilmesi ve 4K Ekranlar için çalışma yapması gerekecek gibi görünüyor.

4K Ekranlı Tablet PC modellerinin 2015 senesinden itibaren pazara sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir