Teknoloji

Apple ve Nike iWatch İçin Bir Araya Gelecek

Apple ve Nike iWatch İçin Bir Araya Gelecek

Daha önceleri Apple iPhone 3GS ve Nike FuelBand çalışması ile bir araya gelen Nike ve Apple firmaları şimdilerde de Apple iWatch Projesi için bir araya gelmiş durumda.

Spor üzerine yazılımlar üreterek Akıllı Telefonlara yükleyen ve bunu Nike ürünleri ile senkronize hale getiren Apple ile iPhone serisine özel olarak hazırladığı ürünleri satışa sunarak bu ürünleri bir zincirin parçası haline getiren Nike bu sefer de bir Akıllı Saat Projesinde bir araya geldiler.

Nike tarafından çok önceleri kurulmuş olan Nike FuelBand Tasarım ve Yazılım ekibi geçtiğimiz günlerde eşyalarını topladılar ve Apple iWatch Yazılım ve Tasarım ekibine dâhil oldular. Yani Nike firmasından yatay geçişle Apple firmasına geçtiler.

Apple ve Nike iWatch İçin Bir Araya Gelecek
Apple ve Nike iWatch İçin Bir Araya Gelecek

Apple bu adım ile aslında Apple iWatch projesinde Nike ile oldukça stratejik bir ortaklık içerisine girdiğiniz ve özellikle spor alanında pazara başarılı bir ürün ile girmek istediklerini göstermiş oldu.

Nike gibi bir spor firmasının yazılım ve tasarım ile uğraşan ekibi sayesinde 30 Milyondan fazla bu alanda müşteriye sahip olan Nike firması ile Global Pazarda artık Teknolojide tasarım ve dizayn denilince akla gelen ilk firma olan Apple firmasının bu anlaşma ile yollarına daha emin adımlarla yürümeleri pek de şaşırtıcı olmayacak.

Bakalım Apple iWatch modeli ile birlikte sunulacak olan Nike yazılımları ve çözümleri neler olacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir