Mobil Dünya

En İyi Navigasyon Yandex Navigasyon

Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte cep telefonlarda tabletlerde birçok program geliştirildi. Bu program türlerinden biri de olan Yandex navigasyon en iyi navigasyon olarak seçilmiştir.

Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı trafik bilgilerini bize sunan navigasyon uygulaması Yandex navigasyon android tablet, android cihazlara ve iOS cihazlarına giriş yaptı. O anda olan trafiğin yoğunluğuna göre yön tarifi yapan ve trafik durumuna göre alternatif yolları göstererek trafik sorununu büyük anlamda çözen Yandex navigasyon tüm cihazlara ücretsiz olması ile de dikkatini çekiyor.

Uygulama basit tasarımlı olup kolay ve anlaşılır bir programdır. Ana ekranda bulunan butonları kullanarak nerede olduğunuzu bulmak için anında konum bulabiliyor ve konumunuzu harita üzerinde gösterip size kolaylık sağlıyor. Bir adrese mi gitmek istiyorsunuz?

O zaman Yandex navigasyon içinde sesli komut özelliğini kullanarak nereye gitmek istediğinizi söylüyorsunuz ve size anında yol tarifini gösterip en kolay yoldan ulaştırmayı sağlıyor. Harita içinde sokakları, mahalleleri, dünyanın her yerini yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve o anda olan trafik durumunu rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca ana ekranda olan butonlardan arama fonksiyonunu kullanıp çevrenizde olan mekânları (bar, restoran, benzinlik, otel, vb.) hepsini harita üzerinden görebilirsiniz.

Yandex navigasyonun bize en kolay yöntemi ulaşacağımız noktaya en kısa yoldan gitmemizi sağlıyor. Yolun durumu hakkında anında bilgi veriyor. Sesli konumsa sayesinde yolda giderken dikkatimizi dağıtmadan bize yardımcı oluyor. Yazarak veya sesli olarak arama yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir