Teknoloji

İkinci El Projeksiyon Cihazı Almak

Sıfır projeksiyon cihazları pahalı. Neden ikinci almıyoruz?

Görsel iletişim teknolojileri, özellikle son on sene içerisinde, muazzam bir gelişme kaydederek hayallerimizin sınırlarını zorlayacak boyutlara ulaştı. Sinema, televizyon, bilgisayar başta olmak üzere görüntü ve ses ile ilintili hemen her elektronik cihaz bu gelişim furyasından nasibini alarak geçmiş yıllardaki türdeşlerinin çıtasını çok yukarılara yükseltti. Üstelik bu ilerleme sınırlı bir süre olarak kısıtlanmadı; iletişim teknolojilerinin yükselişi çığı gibi büyüyor. Her gün yeni bir fonksiyon, yazılım ya da özellik ile tanışıyor, kısa sürede daha da yenilerini için beklenti içerisine giriyoruz. Rüzgar bu hızla eserken teknolojiyi yakalamak mümkün değil; ancak yine de sahip oldukları cihazlar beklentilerinin gerisinde kalan tüketiciler ellerindeki ürünü satıp yenisini almanın yoluna gidiyorlar. Belli başlı alışveriş sitelerine bakılarak bir hakkında fikir sahibi olunabilecek elektronik eşya pazarındaki ikinci el ürün bolluğu bu veriyi doğrulamaya yetiyor. Görsel iletişim teknolojileri arasında kendini yenilemeyi başarmış ürünlerden bir tanesi de projeksiyon cihazları.

Projeksiyon cihazları, belirli bir kaynaktan aldığı ses ve görüntüyü ışığın yansıma prensiplerinden faydalanarak bir düzlem üzerine yansıtan elektronik cihazlardır. Geçmişi uzun yıllar öncesine dayanan projeksiyon cihazları, teknolojik gelişmelerden nasibi alarak ileri düzey bir çizgi yakalamayı başardı. Projeksiyon cihazları bireysel anlamda çok fazla yaygın ürünler olmasa da iş dünyası, eğitim kurumları ve eğlence sektörü için olmazsa olmaz bir ekipman konumunda. Elbette günümüzde ev sinema sistemleri ile beraber kişisel olarak da ihtiyaç duyulsa da projeksiyon cihazları bireylerden çok kurumlar arasında yaygın olarak kullanılan bir ürün. Verilmek istenen mesajı kitlelere iletmede son derece başarılı bir performans sergileyen projeksiyon teknolojisinin son dönemde yaygınlaşan kullanım alanlarından bir tanesi de açıkhava yani “outdoor” reklamcılık faaliyetleri.BENQ-MS504-1

Projeksiyon teknolojisinin gündelik hayatta bu denli önem arz etmesi ve ciddi bir pazara sahip olması beraberinde ikinci el projeksiyon piyasasının da gündeme gelmesini sağladı. Gerçekten de sahip oldukları projeksiyon cihazları beklentilerini karşılayamaz duruma gelen pek çok kişi ya da kurum daha çok özellik barındıran bir projeksiyon cihazı satın alabilmek için mevcut projeksiyon cihazlarını elden çıkarma yoluna gidiyorlar. Bunun bir sonucu olarak da ikinci el projeksiyon pazarı sessizce ama hızlı bir şekilde büyüyor.

Tüketicileri ikinci el projeksiyon almaya iten başlıca nedenlerden bir tanesi ucuz projeksiyon cihazı edinme isteğidir. Pek fazla kullanılmamış, yeni sayılabilecek ikinci el bir projeksiyonun cihazının sıfırına ödenecek paranın çok daha azıyla ikinci el projeksiyon cihazı sahibi olabilmek tüketicilere cazip geliyor.

One Commnet on “İkinci El Projeksiyon Cihazı Almak

  1. İkinci el projeksiyon alırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi lambasının ve görüntüleme ünitesinin durumudur. Projeksiyon lambası bitmek üzere olan bir cihaz alırsanız kısa sürede lamba ve bakım masrafınız ortaya çıkacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir