Mobil Dünya

iOS 8.1 Nasıl Jailbreak Edilir?

Son zamanlarda Pangu adlı takım iOS8 kullanıcıları için Jailbreak uygulamasını yeni sürümüyle yayınladı. Jailbreak telefonları özgürce kullanabilmeleri için geliştirilen ve aynı zamanda yasal olan bir uygulamadır. Fakat iOS üretici firma olan Apple jailbreak yapılmış telefonları garanti dışı bırakıyor. Öncelikle jailbreak yapman için telefonunuzun işletim sistemi sürümü 8,1 olmalıdır.

Cihazınızı jailbreak yapmak için öncelikle iPhone cihazınıza iOS 8,1 kurulumunu yapmanız gerekmektedir. Daha sonra cihazınızın ayarlar sekmesine girip iCloud butonundan iPhone umu bul a girerek iPhonenunuzun bulunmasını kapatın. Eğer ki telefonunuzda touch ıd veya parolanız varsa bunları da iptal etmelisiniz. Bilgisayarınızdan iTunes kurulumu yapıp cihazınızı bilgisayarınıza tanımlayınız.

İnternet üzerinden Pangu adlı uygulamayı indirin ve indirdikten sonra uygulamaya sağ tuş tıklayarak yönetici olarak çalıştırmasına izin veriniz. Karşınıza Pangu uygulaması açıldıktan sonra buton gelecektir ve bu butonun işaretli olmaması gerekiyor. Pangu işletim sisteminiz olan iOS cihazını tanıyana kadar bekleyiniz ve tanıdıktan sonra ekrana gelen jailbreak butonuna tıklayarak telefonunuzun jailbreak işlemini başlatacaksınız. İşlem devam ettikten bir süre sonra cihazınızın ekranında Pangu uygulaması gelecektir, ona tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Bu sayede cihazınız jailbreak olmuş olacaktır.

Cihazınıza jailbreak işlemi yapmadan önce cihaz içi yedeklemenizi yapmanız gerekiyor. Her ne kadar veri kaybı olmasa da verilerinizi güvence altında tutmuş hissediyorsunuz. Jailbreak olduktan sonra cihazınızı özgür bir biçimde kullanıyor olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir