Teknoloji

iPad Air 2 Özelliklerinin İncelenmesi

Apple firması iPad ürünlerinde yaptığı son yeniliklerle beğeni skalasını daha üst düzeylere çıkarmayı hedeflemiş gibi görünüyor. Bunlardan biri de iPad Air oldu. Air 2 serisiyle birlikte, daha büyük iPad konseptinin süreceğinin işaretini vermiş oldu. Ekran boyutu ve videolardaki çözünürlük pikseline bakıldığında ise herhangi bir değişiklik gözlemlemiyoruz. Ancak bunun yanı sıra iPad Air 2’de önemli farklılıklar yapılmıştır.

Air 2’nin şimdilik iki modeli satışa sunulmaktadır. Bunlar 32 GB hafızalı Wi-Fi ile yine 32 Gb hafıza + 3G özellikli Wi-Fi modelleridir. Yeni Air 2’de ilk dikkat çeken iki özellikse ağırlık ve ebatlarında oldu. Ebattan kastettiğimiz ise kalınlığın 1,2 milimetre daha incelmesidir. Böylece kalınlığın toplam uzunluğu 6,3 mm’dir ki, bu diğer rakiplerini kıskandıracak bir özelliktir. 3G olmayan modelinin ağırlığı 474 gram iken, 3G’li modelin ağırlığı ise 444 gram değeriyle, önceki Air modeline göre daha hafiflemiştir.

Air 22deki yeni bir değişiklik ise altın sarısı renginin ilave edilmesidir. Böylece üç farklı renk seçeneğine yükselmiş oldu. Wireless özelliği de geliştirilerek 2 antene geçişle birlikte bağlantı kalitesi çok artırılmıştır. Retina özellikli ekran ise öncekine göre daha estetik bir şıklık sağlıyor. Yani dış tasarımda da yenilenme var. Ayrıca Touch ID özelliği de eklenmiş. Özetle yeni Air 2 öncekini aşmış durumda.

Aynı zamanda hardware konusuna da eğilerek işlemcide upgrade yani güçlendirilmeye gidilmiş. Böylece gücü A8X işlemciye çıkarıldı. Bu da önceki A7’ye göre nerdeyse yarıya yakın yüksek performans demektir. Video işlemlerinde de bunun olumlu etkisi olacaktır. Air 2’de kullanılan A8X işlemci 3 çekirdeğe sahip ve belki de en çok bu performans artışı beğenilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir