Teknoloji

Kullanıcı Odaklı Web Siteler İle Pazarlama

Kullanıcı Odaklı Web Siteler İle Pazarlama

Artık ne olursa olsun kullanıcı gelir, bizi tercih eder ve alışveriş yapar devir bitti. Çünkü rekabet ortamında artık çok fazla firma ve site mevcut.

Bu noktada da ortaya Kullanıcı Odaklı Stratejiler geliştirmek gereksinimi ortaya çıkıyor. Bu stratejilerden birisi de Kullanıcıyı yormayan, istediği yere hızlı bir şekilde ulaştıran ve elbette ki hızı ile göz kamaştıran web siteleri hazırlamak.

Türk Kullanıcılar genelde sabırsız, bir şeylerin hızlı olmasını isteyen, form doldurmaktan nefret eden, adresini yazarken bile sinir olan bir yapıya sahip. Bu sebeple de kullanıcı bazında hayatı kolaylaştıracak her aksiyon sitenize olan bağlılığı arttıracaktır.

Sağlam ve her tarayıcıda sorunsuz çalışan bir tasarım siteye gelen kullanıcının size güven duyması demektir. Güven duyulmayan bir site birkaç saniye içinde kapanan bir tarayıcı sayfası olacaktır.

Bunun yanında kullanıcı beklemeyi sevmez. O sebeple hızlı bir site yapmanız, menülerin ve içeriğin kolay ulaşılabilir olması ve Satın Alma alanına hızlı bir şekilde geçilebilir bir tasarım sağlanmış olmalıdır.

Bunlardan sonra ise bekleme süreci geliyor.

Misal Ücretsiz Kargo her zaman kullanıcıyı cezbeden. Kutuya atılacak ekstra bir kalem veya mause pad hediyesi ise bir sonraki tercihin yine siz olmasında büyük bir artıdır.

Bunun dışında kargonun 2-3 gün içinde değil de aynı gün yola çıkarılması ve kullanıcıya ürünün hızlı bir şekilde ulaştırılması da oldukça önemlidir.

Kısacası siz kendiniz için değil Müşteri için hayatı kolaylaştırmakla yükümlüsünüz. Bu sayede daha hızlı ve çabuk büyüyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir