Vitrin

Lüks Moda Markaları E-Ticaret Sisteminden Uzak Kalmaya Devam Ediyor

Lüks Moda Markaları E-Ticaret Sisteminden Uzak Kalmaya Devam Ediyor

Alışılmış Moda Alışverişi noktasında hem kalite, hem isim hem de mağaza sayısı olarak oldukça büyük bir kitleye hitap eden birçok Moda ve Giyim Mağazası özellikle E-Ticaret sisteminden uzak kalmaya devam ediyor.

Bazı mağazalar birçok markayı bir araya getiren E-Ticaret Sitelerine ürün tedariki noktasında çalışma yapıyor olsa da bazı mağazalar ne 3. Firmalar üzerinden ne de kendi sitesi üzerinden E-Ticaret Sistemine girmeme taraftarı olabiliyorlar.

Dünyanın en büyük moda markalarından birisi olan Prada’nın arkasındaki isim olan Miuccia PRADA bu alanda daha önceden gelen bir soruya karşı oldukça ilginç bir yanıt vermişti. PRADA’ya göre Lüks Moda sadece Mağazadan alınabilirdi. Bu sebeple de E-Ticaret Girişimleri onlar için tamamen ters bir alandı.

Lüks Moda Markaları E-Ticaret Sisteminden Uzak Kalmaya Devam Ediyor
Lüks Moda Markaları E-Ticaret Sisteminden Uzak Kalmaya Devam Ediyor

Aynı şekilde Dior, Hugo Boss gibi firmalarda muhteşem bir ara yüz ile tüm ürünlerini internet sitelerinde sergiliyor olsalar da bu ürünlerin satışına yönelik ne yazık ki internet üzerinden herhangi bir atılım yapmıyorlar.

Moda Markalarının bir çoğu ürünlerine dokunulmasına, mağazadan bakılarak alınmasına sıcak bakıyor olsa da farklı şehir veya ülkelerden gelecek olan alım taleplerini de bu sistem sebebiyle direkt olarak kaçırmış oluyorlar.

Büyük E-Ticaret Mağazalarına ürün tedariki yapan ama bunu normal bir Toplu Satış Sistemi gibi gören mağazalarda kendi sistemlerini kurup kullanma noktasında birkaç adım geride kalmayı tercih ediyorlar.

 

One Commnet on “Lüks Moda Markaları E-Ticaret Sisteminden Uzak Kalmaya Devam Ediyor

  1. Satış yapan tüm firmaların bir an önce eticaret ile tanışması gerekiyor. Mağazadan ancak yerel müşterilere ulaşılabirken eticaret portalı ile global müşterilere ulaşabilirsiniz. Bizlerde Antalya bölgesine şef, garson elbiseleri satışını yapıyorduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir