Vitrin

Müşteriler E-Ticaret Sitelerinden Ne Bekliyor (İnfografik)

Müşteriler E-Ticaret Sitelerinden Ne Bekliyor (İnfografik)

Ülkemizde profesyonel anlamda pazara giriş yapan E-Ticaret siteleri genelde bol reklam ile isimlerini duyurup, peş peşe indirimler ve puanlar ile de kullanıcıları elinde tutma gayreti içerisine giriyor.

Özellikle son dönemde N11 gibi, HepsiBurada gibi, GittiGidiyor gibi firmaların en fazla başvurduğu yöntem Bol Reklam ve Cazip Kampanyalar olmaya başladı.

Peki, bir müşteri, E-Ticaret Sitesinden neler bekliyor olabilir?

İsterseniz yapılan bir araştırma sonucunu sizlerle bu sayede paylaşmış olalım.

100’den fazla E-Ticaret Sitesi ve 4200’den fazla E-Ticaret Müşterisi üzerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre Promosyon demek müşteri memnuniyetinin %15 artması demek olabiliyor. %82 gibi bir oran ise daha hızlı ve sorunsuz bir sipariş süreci istediğini belirtiyor. Yani E-Ticaretin en büyük sorunu olan Süre Sorunu burada Müşteri Memnuniyetini önemli ölçüde etkiliyor.

Ücretsiz Kargo kampanyaları da müşteriler açısından büyük bir tercih sebebi olarak görülüyor. Buna göre eğer site Ücretsiz ve Hızlı bir kargo sürecine girebiliyorsa o zaman o siteden alışveriş yapılma ihtimali katlanarak artmış oluyor.

Ürün Çeşitliliği, Marka Bolluğu, Aranılan Ürüne Kolay Ulaşma, Ücretsiz ve Hızlı Kargo ve daha birçok başlık altında toplanılan Müşteri Memnuniyet Kriterleri bir anlamda E-Ticaret Siteleri için önemli bir datayı da sunmuş oluyor.

İnfoGrafik halinde yayınlanan araştırmayı biz de hazırlayan kişiye saygısızlık olmasın diye aynı şekilde İnfoGrafik olarak sitemizde yayınlıyoruz. Detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Müşteriler E-Ticaret Sitelerinden Ne Bekliyor (İnfografik)
Müşteriler E-Ticaret Sitelerinden Ne Bekliyor (İnfografik)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir