Vitrin

Profesyonel İş Yaşamında LinkedIn Giderek Ön Plana Çıkıyor

Profesyonel İş Yaşamında LinkedIn Giderek Ön Plana Çıkıyor

Normal bir vatandaş için nasıl ki Sosyal Medya bir Facebook ve Twitter ise İş Dünyasının büyüyen yapısı için de Sosyal Medya artık LinkedIn olmaya başladı.

Mantıklı ve Başarılı adımlar atarak büyümeye devam eden LinkedIn pazardaki en büyük ve en önemli İş Ağı olmayı da başardı.

Peki, bir LinkedIn Profilinde kendinizi daha iyi pazarlayabilmek ve daha büyük firmalardan teklif almak için neler olmalı?

İşte bu sorunun cevapları…

Profesyonel İş Yaşamında LinkedIn Giderek Ön Plana Çıkıyor
Profesyonel İş Yaşamında LinkedIn Giderek Ön Plana Çıkıyor
  1. Profesyonel bir fotoğraf olmazsa olmazlardandır. Duruşunuz, bakışınız hayata verdiğiniz önemi göstermelidir. Basketbol oynarken çektiğiniz bir foto Facebook için çok iyi olsa da LinkedIn için uygunsuz kaçacaktır.
  2. Profil URL’sini özelleştirmeyi unutmayın. Bu sayede daha kolay bir şekilde insanları profiline yönlendirebilirsiniz.
  3. Çalıştığınız işleri, çalışmak istediğiniz işleri, yeterlilik ve dereceleri doğru bir şekilde girin. Anahtar Kelime artık aramalarda oldukça önemli.
  4. Lokasyonu güncel tutun. Çünkü aramalarda öncelikli olarak lokasyon bazlı gösterimler yapılıyor artık.
  5. İletişim bilgileriniz doğru ve güncel olsun. Sosyal Medya hesaplarınıza güveniyorsanız onları da ekleyin.
  6. Çalışmalarınızı sergilemekten kaçınmayın. Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır. Bu sebeple iyi bir pazarlama her şeydir.
  7. Gruplara katılın, aktif rol oynayın, sorun çözün, cevap verin. Kendinizi işinize adadığınızı ve o işi bildiğinizi gösterin.
  8. Profesyonel unvanınızı doğru bir şekilde girin ve kendi sektörünüzdeki daha fazla insanla bağ kurmayı mümkün hale getirin

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir