Teknoloji

Samsung Galaxy S6 Özellikleri Nelerdir?

Apple iPhone 6 derken akıllı cep telefonlarında rekabet iyice zirveye taşınınca, en büyük rakiplerinden olan Samsung da yeni çalışmalarına başladı. Hatırlanacağı üzere Samsung Galaxy serisi Android akıllı cep telefonlarında şimdiye kadar yüksek bir performans göstermişti.

Samsung’un ürettiği cep telefonları içinde kuşkusuz en çok ses getireni Galaxy serileri oldu. S3 ve S4 serilerindeki büyük başarıların arkasından Galaxy S5 de tüketiciler tarafından çok beğenildi. Bunun üzerine S6 tanıtıldı. Böylece piyasadaki çetin rekabette daha ileriye gitmeye karar veren Samsung’un yeni modeli kulislerde konuşulmaya başlandı.

Son tanıttığı model Galaxy Note 4 veliahdının Galaxy S6 olduğunun altını şimdiden çizelim. Zira Note 4’ün özellikleri ve dış tasarımı bir bakıma yeni çıkacak olan Galaxy S6 için bir prototip niteliği taşıyordu. Dış tasarımda en çok dikkat çeken özellikse Galaxy S6’nın metal kaplama ağırlıklı olacağı yönünde oldu. Ancak dış kaplamada hiç plastiğin kullanılmayacağı konusunda her şey kesin değil.

Yine henüz kesin bir bilgi olmamakla birlikte Galaxy S6’nın işlemcisi çok üst düzeyde seçilecek. Exynos 8000, Quallcom 810 işlemcilerinden biri tercih edilecek ve çekirdek sayısı 16 olacak. Dâhili bellek ise rakiplerinden geri kalmayıp 128 GB olacak. Ram kapasitesi ise 4 GB olacak.

Ekran büyüklüğü ise kullanıcıların tatmin olacağı 5,2 inç ebadında olacak. Üstelik Full HD’nin daha ötesinde bir teknoloji olan 4K videolarını izlemek mümkün olacak. Kamera ise yine rakipleriyle orantılı olarak 21 mp seçiliyor. Bataryaya da önem verecek olan yeni Galaxy S6’nın piyasada çok ses getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir