Teknoloji

Sony Xperia A2 Modeli Yavaş Yavaş Şekilleniyor

Sony Xperia Z2 Compact

Sony tarafından Xperia Z1 için hazırlanan Z1 Compact modelinin aynısı bu seferde Xperia Z2 için hazırlanıyor. Ancak bu sefer modelin isminde Compact yok. Direkt yeni bir seri olan Xperia A2 adıyla gelecek.

HTC ve Samsung gibi rakip üreticilerin yaptığı gibi Mini ismi ile donanımsal olarak çok fazla düşürme yapmadan pazara sürülen Compact modellerinde değişen sadece Ekran Boyutları ve Çözünürlükler oluyordu.

Aynı sistem Sony tarafından A serisinde de devam ettirilecek. Bu noktada ilk üründe Sony Xperia Z2 Compact adıyla pazara sürülmesi beklenirken Sony Xperia A2 adıyla pazara sürülen model oldu.

Sony Xperia Z2 Compact
Sony Xperia Z2 Compact

SnapDragon 800 modeliyle pazara sürülecek olan modelde 2.3 Ghzlik Dört Çekirdekli bir işlemci, Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi, 2 GB Ram, 16 GB Dahili Depolama Alanı ve Mikro SD Kart Desteği kullanıcılara sunulacak.

4 farklı renk seçeneği ile ilk olarak pazara çıkacak olan Sony Xperia A2 modelinde 4.3 İnçlik HD bir ekran kullanılmış durumda. Bu noktada da Z2 modelinden olan asıl fark ortaya çıkmış oluyor.

Daha küçük bir ekrana sahip olmasından dolayı batarya değerleri, boyut ve ağırlık gibi değerleri de değişen Sony Xperia A2 modeli özellikle çok büyük akıllı telefon modellerini kullanmak istemeyenler için ideal bir ürün anlamına geliyor.

Sony Xperia A2 modeliyle alakalı olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bir özellik tablosu sunuyor olacağız sizlere.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir