Vitrin

Tanıtımı Yapılan Oppo N3’ün Özellikleri

Bilişim teknolojisinin şüphesiz en hareketli olduğu sektör son birkaç yıldır mobil cihazlar oldu. Cep telefonunda art arda gelen yeni modeller, kıyasıya rekabet tüketicilerin daha kullanışlı telefonlarla buluşmasını sağladı. Amerika, Güney Kore ve Avrupa teknolojilerinin yarıştığı mobil cihazlarda en büyük rekabet ise akıllı telefonlarda oldu.

Hatta Android işletim sisteminin çok tutulmasına kayıtsız kalamayan Microsoft bile, kendi Windows 8,1 sisteminin yaygınlaştırmak için Nokia’nın akıllı telefonlar bölümünü satın almıştı. Asya’dan ise Güney Kore’den Sonra şimdide Çin rüzgârı esmeye başlıyor. Çinli firma Oppo kendi ismiyle ürettiği modellerle piyasayı çok hareketlendireceğe benziyor. Hatta fiyatların da düşmesinde belki rol oynayabilir.

Oppo’nun çıkardığı son telefon modeli N3 ise gelecek yıl Türk tüketicilerle buluşacak. Önceki N1 modeli ile de piyasaya bir hareket getirmişti. Ancak ülkemizde satışa hazırlığı yapılmamıştı. Oppo önceki modelinde çok önemli bir yenilik de getirmişti. N1’de arka kamera ön kamera şeklinde de kullanılabiliyordu. N3 tanıtımı yapılınca tüketicilerden büyük beğeni topladı. Kuşkusuz bu beğenide dış tasarımdaki estetik güzellik de rol oynadı.

Özellikle kamera kullanımında ön planda olan Oppo, aynı zamanda dış tasarımda da iddialı görünüyor. Fotoğrafları ise 64 mp kalitede çekme özelliği en büyük avantajı. Ekran boyutu 5,5 inç büyüklüğündedir. Full HD çözünürlükleri rahatlıkla kaydedip izletebiliyor. Sistem belleği ise rakiplerine göre biraz düşük bırakılmış: 2 GB belleğe sahip. Hafıza desteği ise 32 GB olarak yer almış. Fiyatı ise 649 dolar olarak düşünülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir