Teknoloji

Twitter Yeni Tasarımını Kullanılabilir Yaptı

Twitter Yeni Tasarımını Kullanılabilir Yaptı

Twitter tarafından Profil Sayfalarında yapılan bazı düzenlemeler artık kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Twitter Profilinize giriş yaptığınızda üst kısımda çıkan uyarı sonrasında dilerseniz biraz daha Facebook Benzeri bir çalışma yapılarak epey özelleştirilen Yeni Twitter Profil Sayfanıza geçiş yapabiliyorsunuz.

Daha Responsive bir tasarım kullanılarak hazırlanan Profil Sayfalarında Facebook tarafından hazırlanan yapı benzeri bir yapı benimsenmiş durumda. Bu sayede de özellikle profilinizde gezen kullanıcılar birçok bilgiye çok daha kolay ulaşabiliyorlar.

Yeni tasarıma ısınamamanız durumunda eski tasarıma geri dönebiliyorsunuz. Ancak şu bir gerçek ki belli bir süre sonra tüm profiller otomatik olarak yeni tasarıma geçecek ve eski profil sayfaları yok olacak.

Bu sebeple de hazır sistem yeni yeni oturmaya başlamışken sizin de sisteme yavaş yavaş alışmanız en doğru sistem olacaktır.

Daha önceki minimal tasarıma alışanlar için Twitter tarafından hazırlanan yeni sayfa biraz büyük ve dağınık gelebilir. Ancak bu alışkanlıkların kırılması süreci olacağı için gayet doğal bir reaksiyon olacaktır.

Twitter Yeni Tasarımını Kullanılabilir Yaptı
Twitter Yeni Tasarımını Kullanılabilir Yaptı

Yenilenen tasarım ile Profil Resmi dışında büyük birde Kapak Resmi ekleyebiliyorsunuz profilinize. Zaten Facebook tasarımı ile neredeyse aynı olan bu sisteme alışmanız pek zaman almayacaktır diye düşünüyoruz.

Daha büyük butonlar eklenen sayfada eski gönderileri okumakta çok kolay bir hal almış durumda. Bu da aslında yeni profilin sunduğu en büyük özelliklerden birisi olsa gerek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir